Atlı Yürüyüş Parkurları

Atlı Yürüyüş Parkurları

Mysia Yolları projesi kapsamında doğa yürüyüşleri ve bisiklet parkurlarının dışında Misi’den Gölyazı’ya kadar olan bölgede belirlenen atlı yürüyüş parkurları da yön levhaları ve işaretlemeler ile kullanılabilir hale getirildi.

Hafta sonları Nilüfer ilçesinin tarihî ve turistik merkezlerinden Misi’ye gelen ziyaretçilerin çevreyi at sırtında keşfedip doğayla iç içe bir gün geçirmeleri amacıyla açılan Atlı Doğa Yürüyüşü Parkı yoğun ilgi görüyor. Nilüfer Çayı kıyısında toplam 6,5 kilometre uzunluğundaki 2 parkurda atlı doğa yürüyüşleri yapmak mümkün. Hafta sonu tatilleri için Atatürk Kent Ormanı ve Misi’yi tercih edenlerin uğradıkları parkın çam ormanları arasındaki 2 parkuru bulunuyor.

Misi ile İnegazi mahalleleri arasında belirlenen 25 kilometre uzunluğundaki 2 parkur ile Demirci-Fırla Tepe arasında 5 kilometre uzunluğundaki bir diğer parkur yön levhaları ve işaretlerle güvenli hale getirildi.

Misi üstünden başlayan 8 kilometre uzunluğundaki ilk parkur Trans Mysia 1. etap üzerinden ilerleyip Dağyenice Göleti piknik alanına bağlanıyor. Nilüfer Vadisi manzaralı eski patikada çam ormanları arasından geçen yolda oldukça keyifli bir yolculuk yapabilirsiniz.

Misi’den başlayan bir diğer parkur ise Dağyenice ve Atlas mahalleleri üzerinden İnegazi’ye bağlanıyor. Demirci Mahallesi Köprübaşı mevkiinde bulunan Rahvan At Çiftliğinden başlayan Demirci – Fırla Tepe parkuru, Dağyenice Göleti sırtlarına doğru tırmanıyor. İnegazi Mahallesi çıkışındaki Turuncu At Çiftliği ise ormanlık arazide atlı doğa yürüyüşü yapabileceğiniz bir diğer yer.

Doğal güzellikler arasında son derece zevkli bir faaliyet olan atlı doğa yürüyüşleri, hafta sonu tatillerini daha keyifli bir hale getiriyor. Atlı yürüyüşlere olan ilgi nedeniyle Misi ve Fadıllı arasında hafta sonu kahvaltı yapıp at binebileceğiniz tesisler de bulunuyor.

At sırtında doğayla baş başa sessiz ve sakin bir hafta sonu sizleri bekliyor.

ATLI YÜRÜYÜŞ PARKURLARI

5 bölümden oluşan Atlı Doğa Yürüyüşü parkurları toplam 37 kilometre uzunluğunda. Hafta sonunu Mysia Yolları’nda at sırtında değerlendirmek isterseniz, Orhaneli yolunun 4. kilomet­resindeki Nilüfer Atlı Doğa Yürüyüşü Parkı, Dağyenice yolundaki Misi Çiftlikpark, Demirci Rah­van At Binicilik Çiftliği, İnegazi Mahallesi’nde Turuncu At Çiftliği’ne veya Fadıllı Mahallesi’nde Nilüfer Atlı Spor Kulübü’ne uğrayabilirsiniz.

Atlı Yürüyüş Parkurları

İletişime geç